Koža ako prírodný materiál častokrát láka milovníkov naturalizmu či dlhodobej trvácnosti. Spracovaná na nábytkársku useň (hladkú, brúsenú semiš), či lakovanú alebo umelú, dokáže poskytnúť vhodné vlastnosti vyžadované od koženého čalúnenia. Aj koža má však svoje úskalia a žiada si svoju pozornosť. A to nielen pri obdive, ale i starostlivosti.
Čo áno a čo nie pre kožené čalúnenie
Prevencia koženého čalúneného nábytku spočíva v jeho správnom umiestnení mimo tepelného zdroja - kúrenia, krb, ako aj mimo dlhodobého slnečného žiarenia. V lete je veľmi dôležitá aj ochrana pred potom, nakoľko agresívne zloženie dokáže zanechať fľaky na koženom čalúnení.
Pravidelná údržba od prachu vysávaním a utieraním mäkkou bavlnenou handričkou by sa mala diať na pravidelnej týždennej báze.
Na dôkladnejšie čistenie kožených povrchov poslúžia výhradne špeciálne prostriedky určené na kožu. Určite nepoužívajte bežné čistiace prostriedky, po ktorých už lesk a slávu koženému čalúneniu nikdy nevrátite.
Keď sa škvrna podarí, dôležité je odstrániť ju čo najskôr a nikdy nie tlakom, bežnými čistiacimi prostriedkami, ani prípravkami s obsahom rozpúšťadiel. Jemné odsatie tekutiny a špeciálna chémia na čistenie kože sú v takomto prípade najosvedčenejším pomocníkom.
Dvakrát za rok doprajte koženému čalúneniu kompletnú čistiacu kúru zavŕšenú impregnáciou. Práve tá jej pomôže stabilizovať farby, zachovať mäkkosť a udržať pôvodný vzhľad čo najdlhšie.
Kožené čalúnenie a nábytok z našej ponuky